O projekte

quick-mix

Server predstavuje vysokokvalitný a na českom trhu ojedinelý rad produktov tubag, ktoré vyrába spoločnosť quick-mix k. s. - maltové zmesi, výrobky primárne určené na sanácie a reštaurovanie historických pamiatok. Svojou jedinečnou receptúrou sú veľmi ohľaduplné a tým vhodné pri použití na väčšine pamiatkových objektov. O všetkých technologických výhodách a vlastnostiach sa dozviete viac v sekcii tubag Trass.

Sekundárnym cieľom projektu www.zachranapamatek.cz je prispieť ku zviditelneniu a vyššej informovanosti širokej verejnosti aj odborníkov z radov projektantov, architektov, pamiatkárov alebo technológov v oblasti sanácií a reštaurovania historických objektov.

 

Kto stojí za portálom www.zachranapamatek.cz?

Z uvedeného je zrejmé, že zriaďovateľom aj prevádzkovateľom portálu je společnosť quick-mix k. s. Spoločnosť quick-mix, so sídlom v nemeckom Osnabrücku je jednou zo zložiek mezinárodného koncernu Sievert AG & Co. KG, ktorého nosnou chrbticou je holdingová spoločnosť s pôsobnosťou v rôznych odvetviach stavebníctva.

Firma quick-mix vyvíja a dodáva vysokokvalitné suché maltové zmesi a stavebnú chémiu pre všetky odborností stavebného priemyslu, kde je pevne etablovaná ako značka najkvalitnejších produktov.

Obchodná značka tubag vznikla už v r. 1922 spojením menších súkromných kameňolomov, ktoré sa neskoršie predstavili na europskom trhu ako úspěšná spoločnosť tubag Tuffsteinund Basalt Werke AG. Táto spoločnost si temer celé storočie veľmi usilovne budovala pevnú pozíciu významného výrobcu a dodávateľa trasových spojív na nemeckom a holanskom trhu.

V r. 2004 spoločnosť tubag Tuffsteinund Basalt Werke AG vstupuje do medzinárodného koncernu Sievert AG & Co. KG, ten zaraďuje značku tubag a jej produkty pod jednu zo svojich najúspešnejších divízií – quick-mix. Značka tubag má v oblasti trasových spojiv a trasových maltových zmesí v súčasnosti na celom európskom trhu jednoznačne vedúce postavenie.