O projekte

Sievert

Web www.zachranapamiatok.sk predstavuje vysokokvalitný a na slovenskom trhu ojedinelý rad produktov tubag, ktoré na Slovensku zastupuje spoločnosť Sievert SK s.r.o. Produkty tubag sú primárne určené pre sanácie a reštaurovanie historických pamiatok. Svojou jedinečnou receptúrou sú veľmi ohľaduplné a tým vhodné pri použití na väčšine pamiatkových objektov. O všetkých technologických výhodách a vlastnostiach sa dozviete viac v sekcii tubag Trass.

Cieľom projektu www.zachranapamiatok.sk je prispieť ku zviditelneniu a vyššej informovanosti širokej verejnosti aj odborníkov z radov projektantov, architektov, pamiatkárov alebo technológov v oblasti sanácií a reštaurovania historických objektov.

 

Kto stojí za portálom www.zachranapamiatok.sk?

Zriaďovateľom a prevádzkovateľom portálu www.zachranapamiatok.sk je spoločnosť Sievert SK s.r.o., ktorá je jednou zo zložiek medzinárodného koncernu Sievert SE so sídlom v nemeckom Osnabrücku (www.sievert.de).

Obchodná značka tubag vznikla už v r. 1922 spojením menších súkromných kameňolomov, ktoré sa neskoršie predstavili na europskom trhu ako úspěšná spoločnosť tubag Tuffsteinund Basalt Werke AG. Táto spoločnost si temer celé storočie veľmi usilovne budovala pevnú pozíciu významného výrobcu a dodávateľa trasových spojív na nemeckom a holandskom trhu.

V r. 2004 spoločnosť tubag Tuffsteinund Basalt Werke AG vstupuje do medzinárodného koncernu Sievert SE. Značka tubag má v oblasti trasových spojiv a trasových maltových zmesí v súčasnosti na celom európskom trhu jednoznačne vedúce postavenie.